Tabela çalışmaları işletmelerin ve her türlü çalışma alanın önem verdiği, kullandığı bir reklam çeşididir. Özellikle ışıklı olan modelleri ile dikkat çekici görseller, markayı ön plana çıkartıcı veya mesleki durumu belirtici figürler kullanılmaktadır. Bu sayede işletmeler, insanların hafızalarında görsel olarak yer edinmektedirler.

Tabela, büyük çaplı ve küçük çaplı her türlü işletmenin isimlerini duyurduğu ve insanların aklında görsel olarak yer edindiği reklam materyalidir. Bu materyal sayesinde işletmeler satışlarını ve reklamlarını artırabilmektedirler.

İşletmeler için, marka değerinin artması için reklamların önemi büyük bir önem arz etmektedir. Bununla birlikte kampanyalar, ürün tanıtımları, adres bilgilendirmeleri gibi bilgilerin de insanlara aktarılması gerekmektedir. Tüm bunlar için bu ışıltılı materyaller muazzam bir hizmet sunmaktadırlar.

Tamamen teknoloji ile beraber gelişen bir sektördür diyebiliriz. Teknoloji geliştikçe çeşitlilik ve görseller de gelişmekte ve artmaktadır. Reklamlarda günceli yakalamak önemlidir. Bunun için bu sektörü teknolojiden ayrı olarak ele almak düşünülemez.

Tabela Modelleri Seçimi Nasıl Yapılır?

Ürün çeşitliliği özellikle teknoloji ile birlikte çok fazla artmış durumdadır. Bu nedenle model seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu noktalara göre seçim yapıldığı takdirde doğru ürüne sahip olmuş olacaksınız.

  1. Seçilen model insanlara doğru şekilde yönlendirme sağlamalıdır.
  2. Sektör amacına veya iş amacına uygun mesajlar ve görseller net olarak gösterilmelidir.
  3. Işıklandırma ve renk seçimi akılda görsel olarak kalmada etkilidir. Bu nedenle model seçimi yaparken bu faktörlerin olmasına dikkat edilmelidir.
  4. Verilmek istenen mesaj kısa ve öz şekilde insanlara gösterilmelidir. Bu sayede daha fazla akıllarda yer edinilmektedir.

ÇALIŞMALAR

ÇALIŞMALARIMIZDAN ÖRNEKLER

Anaokulu - A Proje

Anaokulu için yapmış olduğumuz tag tabela çalışması tamamlan...

Ay Işığı Konutları - Ay İnşaat

Ay İnşaat için yapmış olduğumuz tag tabela çalışması tamamla...

Konya Karatay Belediyesi

Konya Karatay Belediyesi için yapmış olduğumuz tag tabela ça...